Plastická písmena LANOVÁ DRÁHA

Do našeho Muzea MHD byla v srpnu dopravena písmena z činžovního domu v Karmelitské ulici, která od roku 1948 naváděla cestující k dolní stanici lanovky na Petřín. Nápis na domě přežil i dlouhé období bez provozu lanovky 1965-1985.

Písmena zhotovená z pozinkovaného plechu by v budoucnu měla navádět návštěvníky muzea k vozu lanovky, který by měl být ve třetí muzejní hale po rozšíření expozice na 13. koleji.

Zatím je však ještě čeká renovace, sice na nich přežila původní červená barva, ale při snímání se některá zdeformovala a popraskala. Původně byla na fasádu zavěšena jen na skobách, ale v průběhu času byla dopřilepena fasádní barvou a přidávanými vrstvami omítky.

Jen šipka pod nimi změnila díky vandalům barvu na oranžovo.

V současnosti už jsou očištěna od starého nátěru a srovnána. Postupně probíhá oprava prasklých letovaných spojů a sletovaná písmena jsou následně natírana základem a podle dokumentů i nejspodnější vrstvě barvy, budou natřeny červenou rumělkou světlou. Budou tedy světlejší než naposledy kdy byly spíš do vínova.

Na stěně domu zatím zůstává otisk nápisu ve fasádě.
Písmena byla na fasádu zavěšena na skobách, ale v průběhu času byla dopřilepena fasádní barvou a omítkou.
Lze s nimi vymýšlet různé slovní kombinace.
Písmena z lanovky už jsou očištěna od starého nátěru a srovnána.