Knižní novinka: Jak dědeček zachránil trolejbus

V muzeu v pražských Střešovicích obdivují malí i velcí tramvaje, autobusy, a dokonce trolejbusy. Jenže chybělo málo a jeden z nich, nádherně červená Praga TOT 303 by rezivěla a zarůstala křovím kdesi za humny.

Naštěstí trolejbus vypátral děda Honza a postaral se, aby opět zářil krásou jako téměř před stoletím, kdy se poprvé rozjel ulicemi hlavního města.

Zasvěcené vyprávění, inspirované skutečným příběhem, přibližuje dětem pozapomenutou historii pražské hromadné dopravy – historii, která se díky návratu trolejbusů opět stává reálnou současností.

Autorkou knihy je Lenka Arazimová, snacha skutečného "dědy Honzy", který se postaral o záchranu trolejbusu. Když se jí narodil syn, často mu vyprávěla o jeho dědečkovi Janu Arazimovi, který zachránil trolejbus. Díky tomu se zrodil nápad na tuto knihu,  kterou zakoupíte v našem muzejním obchůdku ve stánku před Muzeem (úterý a čtvrtek 12 - 17 h) a v pokladně Muzea během otevírací doby Muzea MHD.