Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Nejkrásnější pohled na Prahu ale určitě je z tramvaje. A kdo by někdy v životě nechtěl mít aspoň na chvíli vlastní tramvaj? Nejen pro milovníky starých i novějších tramvají, ale i pro obdivovatele Prahy a vlastně pro všechny zajišťuje Dopravní podnik hl. m. Prahy vyhlídkové a okružní jízdy po celý rok.

Svůj výlet si můžete zpestřit prohlídkou Muzea MHD. V muzeu se nachází jedinečná sbírka památek z historie městské hromadné dopravy v hlavním městě České republiky. Stálou expozici „Muzea městské hromadné dopravy v Praze“ otevřel v květnu 1993 Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost. Veřejnosti jsou v ní představeny více než čtyři desítky historických vozidel a mnoho dalších exponátů - modelů, fotografií, historických dokumentů, jízdenek, plánků atd.

Historickou tramvají do muzea

Navštíveno dnes s dětmi. Nejdříve jízda historickou tramvají od muzea, poté návštěva muzea. Vše proběhlo k vzájemné radosti. Děti nadšené.

NULL